Як впоратись з панічною атакою?

Війна, колосальна концентрація тривожних новин і постійні прокручування у голові найгірших сценаріїв розвитку подій - тригери панічних атак. Які можуть наздогнати вас, поки ви спите, дивитесь фільм удома чи сидите у бомбосховищі. Панічні атаки можуть бути страшними і суттєво вплинути на якість життя людини.😔 Тож треба вміти їх розпізнавати і знати, як з ними боротися!

Панічні атаки зазвичай мають деякі з цих ознак або симптомів🥵:

• прискорене серцебиття;

• біль у грудях та інші симптоми, схожі на серцевий напад;

• надмірне потовиділення;

• тремтіння, озноб або припливи жару;

• задишка та відчуття задухи;

• нудота та/або біль у животі;

• запаморочення;

• почуття нереальності того, що з вами відбувається (знеособлення або дереалізація);

• страх втратити контроль, «збожеволіти» чи померти;

А ось декілька порад 📑, які, можливо, допоможуть вам пережити складні часи:

🔹️ Сконцентруйтесь на поточному моменті «заземліться», під час панічної атаки - це дуже важливо. Головний прийом – поставити ступні на підлогу. Це допоможе відчути опору.

🔹️Покладіть руку на живіт, приблизно на 3 пальці нижче сонячного сплетіння та постукайте по цьому місцю.

🔹️Потріть кінчик носа.

🔹️Надавіть несильно на очні яблука з двох боків.

🔹️Сконцентруйтеся на диханні – одну руку складіть, як човник, і накрийте нею губи, іншу руку покладіть на живіт. Видих - рука йде вниз до грудей, вдих – рука підіймається до рота.

🔹️Витягуйте якомога далі язика - ніби намагаючись торкнутися грудної клітини.

🔹️Подивіться праворуч, не повертаючи голови, - якомога далі на 15-20 секунд, потім переведіть погляд прямо, потім подивіться вліво - якомога далі, потім знову прямо.

🔹️Розітріть тіло.

🔹️Покладіть руки на ребра, відчуйте, як вони під час дихання розширюються, підіймаються.

Якщо вищевказані рекомендації не поліпшили стан - при нагоді, обов'язково зверніться до 👩‍⚕ лікаря! Варто зауважити, що прояви панічного нападу можуть нагадувати симптоми інших серйозних проблем зі здоров'ям, таких як серцевий напад. Тому важливо, щоб лікар оцінив, що є причиною симптомів і не пропустив інші захворювання.

Студентський
рекрутинг